۵ استارتاپ برتر بیوپلیمری دنیا

با استفاده از پلتفرم StartUs Insights ، به بررسی نوآوری در زمینه مواد پیشرفته در استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوظهور پرداختیم. برای این تحقیق ،۱۹۳راه حل مرتبط را شناسایی کردیم و ۵ استارتاپ برتر بیوپلیمری دنیا را برای نمایش در زیر انتخاب کردیم. این شرکت­ها بر اساس رویکرد پیش­بینی راه­اندازی مبتنی بر داده، با در نظر گرفتن عواملی مانند مکان، سال تأسیس و فناوری و سایر موارد، انتخاب شدند. بسته به معیارهای خاص شما، گزینه‌های برتر ممکن است کاملاً متفاوت به نظر برسند.

استارتاپ ADBioplastics– بیوپلاستیک:

در حالی که پلاستیک‌ها اغلب به راحتی در دست‌اند، اما یکی از عمده زباله‌های تجزیه ناپذیر هستند. هدف بیوپلاستیک‌ها ارائه ویژگی‌های کاربردی پلاستیک‌هاست، اما با استفاده از قابلیت تجزیه‌پذیری زیستی. اینها پلیمرهای زیستی هستند که از منابع زیست توده تجدیدپذیر یا محصولات کشاورزی گرفته شده‌اند. در حال حاضر بیوپلاستیک‌ها کاربردهای دیگری در زمینه بسته‌بندی، منسوجات، ساختمان و کشاورزی نیز دارند.

ADBioplastics یک استارتاپ اسپانیایی است که بیوپلاستیک را توسعه می‌دهد. پلی‌لاکتیک اسید درجه یک (PLA) را از ذرت، نیشکر یا چغندرقند تولید می‌کند. فناوری BlockPLA ثبت شده این استارتاپ با افزودن ویژگی‌های مانع گرید‌های معمولی PLA را بهبود می‌بخشد و باعث تجزیه زیستی و کمپوست‌پذیری می‌شود. علاوه بر این، محلول قابل ترموفرمینگ، تزریق و تزریق بادی است و در بخش‌های مختلف کاربرد دارد.

استارتاپ DiPole Materials– نانوالیاف:

نانوالیاف به لطف نسبت سطح به حجم زیاد، کاربرد‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. استارتاپ‌ها و شرکت‌ها در تلاش هستند تا آنها را در تولید و ذخیره انرژی، تصفیه آب و کاربرد‌های زیست پزشکی وارد کنند. بر خلاف جایگزین‌های مصنوعی، نانوالیاف حاصل از پلیمرهای زیستی مزایای بیشتری برای استفاده در موارد پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی دارند. اینها شامل سازگاری زیستی، تجزیه پذیری زیستی، فعالیت ضد باکتریایی و ایمنی‌زایی کم است.

استارتاپ DiPole Materials مستقر در ایالات متحده راه حل‌های مخصوصی برای تولید نانوالیاف ارائه می‌دهد. از الکتروریسی برای ایجاد داربست برای مهندسی بافت، الیاف عملکردی و سایر کاربردهای تخصصی استفاده می‌کند. این استارتاپ از فناوری BioPaper خود استفاده می‌کند تا داربست فیبری سه بعدی (۳D) مبتنی بر ژلاتین را برای کشت سلولی سه بعدی و چاپ زیستی ارائه دهد. این امر توسعه دستگاه‌های پزشکی جدید را تسریع می‌کند و در عین حال روند غربالگری دارویی را نیز بهبود می‌بخشد.

استارتاپ BioMed Elements – ارتوبیولوژی:

ارتوبیولوژی مواد زیستی مانند سیمان استخوان ، شیشه فعال زیستی یا سلول‌های بنیادی هستند که در جراحی‌های ارتوپدی و دندان کاربرد دارند. آنها باعث بازسازی استخوان‌ها یا بافت‌های اطراف می‌شوند. داروهای ارتوبیولوژیکی که پلیمرهای زیستی تشکیل می‌دهند، روند ترمیم زخم را بهبود می‌بخشند زیرا معمولاً ضد میکروب هستند و تکثیر سلولی را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، چون قابلیت جذب زیستی دارند، نیازی به روش اضافی برای حذف ندارند.

BioMed Elements یک استارتاپ هلندی است که مواد زیستی را برای تجهیزات پزشکی و صنایع آرایشی تولید می‌کند. آنها از فناوری BioMed Core برای تولید پلیمرهای زیستی در اشکال عملکردی مختلف، مانند ذرات زیرمیکرونی کروی استفاده می‌کنند. محصول این استارتاپ با مواد مختلفی مانند سرامیک، بافت و استخوان مخلوط می شود تا داروهای ارتوبیولوژی برای جراحی‌های ارتوپدی و دندان تولید شود.

استارتاپ Woodoo– چوب تقویت شده:

چوب شاید یکی از قدیمی‌ترین مواد زیستی در تولید تجاری باشد. پلیمرهای زیستی که از چوب استخراج شده‌اند، مانند لیگنین یا سلولز، در بازار مواد شیمیایی و مواد کامپوزیتی خاص تقاضا دارند. اخیراً، استارتاپ‌ها در حال بررسی امکان مکمل ساختن چوب برای سایر پلیمرهای زیستی برای ایجاد چوب تقویت شده هستند که مقاوم در برابر آب و هوا و آتش و بسیار قوی تر است. این امر آن را برای کاربردهای مختلف در بخش خودروسازی و ساختمان سازی مناسب می‌کند.

استارتاپ فرانسوی Woodoo از بیومهندسی برای تولید چوب تقویت شده استفاده می‌کند. فناوری این استارتاپ هوا و لیگنین را از چوب حذف می‌کند، در حالی که یکپارچگی ساختاری خود را حفظ می‌کند و سپس آن را با پلیمرهای زیستی تقویت می‌کند. این کار امکان استفاده از موارد غیر قابل استفاده، چوب با درجه پایین در سطوح هوشمند و مصالح ساختمانی را فراهم می‌کند. لیگنین استخراج شده با درجه بالا نیز یک بیوپلیمر محبوب در بازار مواد شیمیایی تخصصی است.

استارتاپ Puraffinity– جاذب‌ها:

تصفیه آب کارآمد یک چالش در زمینه استفاده از سیستم‌ها، بهبود آب‌های زیرزمینی، تولید صنعتی و سایر خدمات است. مواد Per- and polyfluoroalkyl (PFAS) یک دسته از مواد شیمیایی بی اثر، غیر مرطوب کننده و مقاوم در برابر تخریب هستند که تاثیرات نامطلوبی بر سلامتی دارند. روش‌های تصفیه موجود مانند کربن فعال، اسمز معکوس و رزین تبادل یونی به خوبی PFAS را حذف نمی‌کند. پلیمرهای زیستی در حذف PFAS و دیگر چالش‌های تصفیه آب کارآمد هستند.

Puraffinity یک استارتاپ انگلیسی است که مواد پیشرفته‌ای را برای کاربردهای محیط‌زیستی تولید می‌کند. این ترکیب پیشرفت‌های پلیمرهای زیستی و شیمی فوق مولکولی را برای بدست آوردن جاذب‌های جدید ترکیب می‌کند. این استارتاپ یک Customized Granular Media (CGM) ارائه می‌دهد که اکثر جامدات معلق مانند PFAS را از نمونه‌های آب حذف می کند. واسط‌ها هم قابل احیا هستند، استفاده از آنها آسان است و دارای ردپای کربنی کمی‌اند.

منبع:

https://www.startus-insights.com/innovators-guide/5-top-bio-based-polymer-startups-impacting-the-materials-sector/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا