۴ استارتاپ برتر بازیافت پلاستیک با تاثیر بر بسته‌بندی

وبسایت استارت آس برای انتخاب ۴ استارتاپ برتر بازیافت پلاستیک با تاثیر بر بسته‌بندی از یک روش پیش‌بینی راه‌اندازی مبتنی بر داده استفاده کرده است. بنابراین بسته به نیازهای خاص هر مجموعه، ممکن است بهترین موارد کاملا متفاوت باشند.

۱-The Good Plastic

فناوری‌های کنونی اجازه بازیافت انواع پلاستیک‌ها را نمی‌دهد. استارتاپ ها به روش‌های مختلف نوآوری‌هایی را در تجزیه پلاستیکها انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که در محل دفن زباله یا اقیانوس‌ها باقی نمی‌مانند.

استارتاپ هلندی شرکت The Good Plastic فناوری بازیافت پلاستیک را توسعه می‌دهند که قادر است ۹۰درصد از انواع زباله‌های پلاستیکی موجود پنل‌های تزئنی زیبا با ابعاد یک در یک و ضخامت بین ۵ تا ۳۰ میلی‌متر بازیافت کند. تجهیزات آنها به راحتی قابل حمل است و امکان بازیافت آسان زباله‌های پلاستیکی را در محل تولیدشان در هر نقطه از جهان فراهم می‌کند.

۲-BioCellection

این استارتاپ آمریکایی، فناوری بازیافت پلاستیک را با استفاده از فرآیندهای شیمیایی برای تبدیل پلاستیکهای پس از مصرف به عناصر سازنده شیمیایی و زیستی سنتز شده، توسعه می‌هد: اسید سوکسینیک، اسید آدیپیک، اسید سوبریک و اسید آزلائیک.

مواد شیمیایی از کیسه‌های مواد غذایی، کیسه‌های حبابدار، کیسه‌های زباله، بسته‌بندی خرده فروشی، بسته‌بندی مواد غذایی و مواردی از این دست استخراج می‌شود. نوآوری این استارتاپ می‌تواند به طور بالقوه از زباله‌های پلاستیکی برای جایگزینی سوخت‌های فسیلی به عنوان منبعی برای زنجیره تامین پایدار استفاده کند.

۳-NexGenCup

این استارتاپ آمریکایی قصد دارد کل لیوان‌های پلاستیکی یکبار مصرف را اصلاح و هماهنگ کند تا آنها را به واحدهای بازیافت برساند. آنها میزبان یک چالش نوآورانه شده‌اند که باعث ایجاد ۱۲ راه‌حل برای این مورد است. این راه‌‌حل‌ها شامل اینکه می‌توان لیوان‌های یکبار مصرف را در خانه به عنوان کامپوست و ماده قابل بازیافت استفاده کرد تا اینکه آنها را به مواد جدیدی برای ساخت لیوان تبدیل کرد.

۴-Newtechpoly

یکی از بزرگترین مشکلات بازیافت پلاستیک این است که فقط بخشی از آنها قابل بازیافت است. این امر باعث می‌شود بسیاری از اقلام که فقط تا حدی قابل بازیافت‌اند به طور کامل از زنجیره بازیافت حذف شوند.

این استارتاپ استرالیایی یک فناوری بازیافت پلاستیک به نام فناوری Polywaste را توسعه می‌دهد. تفاوت اصلی بین فناوری ذوب پلاستیکی سنتی و پلی‌ویست در این است که می‌توان طیف گسترده‌ای از ترکیبات پلاستیکی آلوده، نیمه سفت و سخت را از چندین زباله تجاری، صنعتی، کشاورزی و یا خانگی بازیافت کرده و آنها را به مواد پلاستیکی با ارزش تبدیل کند. علاوه بر این، بسیاری از ذخایر ورودی پلاستیک نیز به محل دفن زباله ختم می‌شود، سوزانده می‌شود یا به سادگی دفع می‌شود.

منبع: https://www.startus-insights.com/innovators-guide/4-top-plastic-recycling-technology-startups-impacting-packaging/

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا