ایجاد ارائه‌ی آسانسوری ممکن است مدتی طول بکشد تا یک ارائه‌ی صحیح باشد.

به احتمال زیاد پیش از رسیدن به یک نسخه‌ی جذاب از ارائه‌ی آسانسوری استارت‌‌آپ خود، چند نسخه را آزمایش خواهید کرد.

این مراحل را دنبال کنید تا یک ارائه‌ی آسانسوری عالی ایجاد کنید، اما بخاطر داشته باشید که بسته به نکات مختلفی مثل موقعیتتان باید رویکرد متفاوتی در ارائه‌ی آسانسوری خود داشته باشید.

۱-هدف خود را مشخص کنید.

با فکر کردن در مورد هدف ارائه‌ی خود شروع کنید. برای مثال آیا می‌خواهید به مشتریان بالقوه در مورد سازمانتان بگویید؟ آیا میخواهید ایده‌ی جدید خود را برای مدیر اجرایی پرزنت کنید؟ یا می‌خواهید یک سخنرانی ساده در مورد کسب‌وکارتان و نحوه‌ی امرار معاش خود انجام دهید

۲- آنچه را که انجام می‌دهید توضیح دهید.

با توصیف آنچه سازمان شما انجام می‌دهد، صحبت خود را آغاز کنید. بر مشکلاتی که حل می‌کنید و نحوه کمک به مردم تمرکز کنید. اگر می‌توانید اطلاعات و آماری را اضافه کنید که ارزش کار شما را نشان می‌دهد.

هنگام نوشتن ارائه‌ی آسانسوری از خودتان سوال کنید، می‌خواهید شنونده‌ها چه چیزی بیشتر از همه درباره‌ی شما در ذهنشان بماند.

بخاطر داشته باشید ارائه‌ی شما پیش از هر کس باید شما را هیجان‌زده کند پس اگر شما هیجان‌زده نمی‌شوید، شنونده‌ها هم هیجان‌زده نخواهند شد. ارائه‌ی شما باید لبخندی بر روی لب شما بیاورد و تپش قلب شما را افزایش دهد. ممکن است همه‌ی حرف‌های شما در ذهن مردم نماند اما آنها اشتیاق شما را به خاطر خواهند آورد.

۳-USP خود را اعلام کنید.

ارائه‌ی آسانسوری شما باید شامل پیشنهاد منحصر به فرد فروش شما باید یا مشخص کنید چه چیزی شما، سازمان یا ایده‌ شما را منحصر به فرد می‌کند

۴- با پرسیدن سوال شنونده را در ارائه شرکت دهید

توجه داشته باشید سوال‌های نباشد که جواب آن با بله یا خیر تمام شود.

۵-همه را در کنار هم قرار دهید.

هنگامی‌ که هر بخش از طرح خود را تکمیل کردید، همه را با هم ترکیب کنید. سپس آن را با صدای بلند بخوانید و با استفاده از زمان‌سنج مدت زمان لازم را مشخص کنید. این مدت زمان نباید بیش از ۳۰ ثانیه باشد. در غیر این صورت، خطر از دست دادن علاقه شنونده یا انحصار مکالمه شما را تهدید می‌کند.

در قدم بعدی سعی کنید هر چیزی را که نیازی به وجود آن نیست حذف کنید.

به یاد داشته باشید ارائه آسانسوری شما باید سریع و جذاب باشد بنابراین هرچه کوتاه‌تر و واضح‌تر باشد، بهتر است

۶-تمرین کنید.

مانند هر چیزی دیگری، تمرین در بهتر شدن ارائه تاثیر دارد.

به یاد داشته باشید که نحوه گفتن شما به اندازه آنچه می‌گویید اهمیت دارد.

 

منبع :  https://www.mindtools.com/pages/article/elevator-pitch.htm

اسکرول به بالا