استارتاپهای برتر در حوزه پلیمر‌های زیست تخریب‌پذیر (قسمت دوم)

در پست قبل به این موضوع اشاره کردیم که یکی از موضوعات جدید و جالبی که محبوبیت زیادی پیدا کرده، پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر است. و در ادامه به معرفی ۵ استارتاپ از استارتاپهای برتر در حوزه پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر پرداختیم. در این پست به ۵ استارتاپ دیگر می‌پردازیم:

۱-Arsenal Medical

این استارتاپ در حال توسعه فوم ها و الیاف بر پایه پلیمر است. همچنین در حال توسعه‌ سیستمی است که یک پلیمر الاستومری در حال پخت را در محل تزریق می‌کند که کیسه آنوریسم را در اطراف یک پیوند استنت پر و مهر و موم می‌کند.

سال تاسیس: ۲۰۰۵

محل: والتهام (ایالات متحده)

تامین بودجه: ۷۰ میلیون دلار

سرمایه گذاران: Polaris Partners ، Intersouth Partners ، North Bridge و یک سرمایه‌گذار دیگر

۲-Nature Works

این استارتاپ تولید‌کننده مواد نوآورانه‌ای است که از کربن اتمسفر برای تولید پلیمرهای زیستی مانند PLA و سایر محصولات استفاده می‌کند. تولید Ingeo از NatureWorks به میزان قابل توجهی از انرژی تجدید ناپذیر کمتری استفاده می‌کند و انتشار CO2 بسیار کم‌تری نسبت به تمام پلیمرهای سنتی بر پایه روغن ایجاد می کند. NatureWorks در مالکیت کامل Cargill است و در انتظار تأیید نظارتی توافقنامه است. آنها ۲.۵ میلیون دلار برای تبدیل بیوگاز به بلوک PLA دریافت کردند.

سال تاسیس: ۱۹۹۷

محل: مینتونکا (ایالات متحده)

تامین بودجه: ۱۵۰ میلیون دلار

سرمایه گذاران:   PTT Global Chemical، DOE

۳-Mobius

این استارتاپ پلاستیک زیست تخریب پذیر ساخته شده از لیگنین را تولید می‌کند. لیگنین را از کارخانه‌های تولید کاغذ و پالایشگاه‌های زیستی دریافت می‌کند و در فرآیندهای اختصاصی به سایر پلیمرهای زیستی اضافه می‌کند و در این فرآیند رزین به صورت قرصی تولید می‌‌کند. رزین با استفاده از تجهیزات موجود به محصولاتی مانند ظروف گرد و فیلم تبدیل می‌شود. این شرکت توسط چندین سازمان از جمله Village Capital ، Carbon Ventures و NSF پشتیبانی می‌شود.

سال تاسیس: ۲۰۱۶

محل: شهر لنوار (ایالات متحده)

تامین بودجه: ۲۰۰ هزار دلار

سرمایه گذاران:    S2G Ventures ، Clean Energy Trust ، Carbon Ventures و ۵ سرمایه گذار دیگر

۴-UBQ Materials

این استارتاپ تولید کننده مواد کامپوزیتی با ضایعات جامد شهری است. آن‌ها یک فرآیند جریان زباله مختلط را برای عناصری مانند ضایعات غذا، تزئینات باغ، کاغذ، مقوا، پوشک، پلاستیک‌های کثیف و مواد بسته‌بندی ارائه می‌دهد. همچنین مواد اولیه UBQ را برای ایجاد محصولاتی که ردپای کربن را کاهش می‌دهد، فراهم می‌کند.

سال تاسیس: ۲۰۱۲

سرمایه گذاران:   Plug and Play Tech Center ، Startup Autobahn ، Battery Ventures

۵-Biome Bioplastics

این استارتاپ Biome3D را تولید می کند که یک ترموپلاست زیست تخریب پذیر است که از نشاسته گیاهی ساخته شده است و عملاً هیچ بویی نمی‌دهد. آنها ادعا می‌کنند که با کوچک شدن، ترک خوردگی یا پیچ خوردگی به جزئیات عالی چاپ دست می‌یابند و همچنین می‌توانند با سرعت بالا کار چاپ را جلو ببرند. آنها در حال حاضر ۳ میلیون پوند برنامه توسعه شیمیایی پایدار را رهبری می‌کنند. آنها همچنین برندگان یک مسابقه ۴۰ میلیون پوندی هستند که برای آوردن پروژه‌های نوآورانه بیوتکنولوژی صنعتی انگلستان به بازار طراحی شده است.

سال تاسیس: ۲۰۰۹

محل:  ساوتهمپتون (انگلستان)

سرمایه گذاران: دولت بریتانیا

منبع: https://tracxn.com/d/trending-themes/Startups-in-Biodegradable-Polymers

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا